A Kispesti Közép kitűzőjét rövidesen kiállítjuk.
A Kispesti Közép kitűző egy pesti magángyűjteményből bukkant elő. Sikerült a gyűjtővel megegyezni, és örömmel mondhatjuk: a majd 90 éves szurkolói emlék a legjobb helyre, a KLTE gyűjteményébe került!
Az 1933. november 9-i Nemzeti Sport számolt be a Kispesti Sárkány-Közép megalakulásáról.
Azért írt az újság Sárkány-Középről, mert abban az időben a stadion a Sárkány utcában volt. A B-közép az akkor már létező ferencvárosi közép elnevezése volt, ezért is volt életszerű, hogy korabeli szurkolóink más nevet választanak, végül a Sárkány-Közép lett a befutó. Mi, jelenkori szurkolók, már csak a tradíciók miatt sem használjuk magunkra a B-közép elnevezést.
A Kispesti Középről sok információ van a harmincas évekből, híresek voltak hangos szurkolásukról, különvonatot szerveztek vidéki meccsekre, alkalomadtán vehemensen viselkedtek- néha megcsapkodták esernyőjükkel az ellenfél szurkolóit is.
Eddig tárgyi emlékünk nem volt a középről. A képen látható kitűző kb. 8 mm hosszú, az 1926-1944 között használt KFC rövidítés (Kispest FC) látható, kiegészítve a Kispesti Közép felirattal. A jelvény tulajdonképpen a hivatalos, alapszabályban körbeírt jelvény.
A kitűzők virágkora a harmincas-negyvenes évekre tehető. Először bécsi gyártók termékei jelentek meg, majd kialakult a magyar ipar is. A foci csapatok főleg 1926. után, a profizmus bevezetésétől készíttettek kitűzőt maguknak. Léteztek gomblyuk kitűzők, de a tűs forma is gyakori volt. A szurkolótáborok (közepek) ritka esetben használtak kitűzőt, a kispestin kívül ferencvárosiakról és debreceniekről tudunk ebből az időszakból. 200 darabos nagyságrendre tippelünk a kispesti kitűző egykori darabszámát illetően; a Futball Ház példányán kívül néhány darab van magángyűjteményekben.
113 éve született Nemes József.